ANDRZEJKI 2023

"Hokus pokus czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!"

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. W Polsce obchodzone są w wigilię świętego Andrzeja - czyli między 29 a 30 listopada. W naszym przedszkolu również je świętowaliśmy ...

and_jag1.jpg

Dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe oraz dowiedziały się skąd się ona wywodzi. Podczas wróżenia otrzymały przestrogi na przyszłość (m.in. jesz za dużo słodyczy, musisz je ograniczyć, bo w przyszłości możesz być częstym gościem u dentysty lub bądź ostrożny w drodze do przedszkola, patrz uważnie pod nogi i bacznie rozglądaj się na przejściu przez jezdnię). Przedszkolaki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości oraz z którym kolegą/koleżanką z przedszkola będą znali sie przez długie lata. Rzucały monety do miski z wodą i ustawiały buciki, który pierwszy będzie za drzwiami sali. Nie obyło się oczywiście także bez tańców i zabaw przy znanych i lubianych przez dzieci utworach. 

Ciekaweczy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie... Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu ze wspólnej, wesołej zabawy.

and jag2

and jag3

andrzejki stokar1

andrzejki stokr

andrzejki biedr

andrzejki sowy1

andrzejki sowy2

 

Informacje kontaktowe

Przedszkole Samorządowe w Libertowie

ul. Św. Brata Alberta 3
30-444 Libertów

tel: 12 270 30 44
e-mail: pslibertow@mogilany.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 12 270 30 44

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony