Dzień Pluszowego Misia 2023

"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest..." śpiewał jeden z zespołów. Mimo wielu nowoczesnych i interaktywnych zabawek, miś jest zabawką ponadczasową i każde dziecko go ma. :)

24 listopada, w przeddzień misiowego święta, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki.

Przedszkolaki poznały krótką historię powstania pluszowego misia, słuchały bajek o znanych misiach - m.in. Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku. Były znane i lubiane przez dzieci zabawy "Stary niedźwiedź", "Misie dwa", "Jadą misie", tańce z maskotkami. Była ,,Gimnastyka z misiem", ,,Misiowy tor przeszkód", transportowanie ,,miodu" w kubeczku z użyciem rękawicy kuchennej, wspólne rysowanie portretu, a w młodszych grupach kolorowanie obrazków misiów. Wszyscy chętnie brali udział w zadaniach proponowanych przez kolorowe misie (układanie misiów według wzoru, segregowanie kolorowych misiów, przeliczanie, itp.). Dzieci z grupy Sowy wykonały rysunki swoich przytulanek, stworzyły wspaniałą wystawę prac i nauczyły się wierszyka o misiu. Nie obyło się bez "Sto lat" dla misiów. :D W grupie Stokrotek i Biedronek uroczystość zakończyła się wręczeniem dzieciom medali "Przyjaciel Misia".

Przedszkolaki były szczęśliwe, że tego dnia w przedszkolu towarzyszyły im ulubione maskotki. Zabawa była doskonała! Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

miś jag1

miś jag2