Dzień Pluszowego Misia 2023

"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest..." śpiewał jeden z zespołów. Mimo wielu nowoczesnych i interaktywnych zabawek, miś jest zabawką ponadczasową i każde dziecko go ma. :)

24 listopada, w przeddzień misiowego święta, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki.

Przedszkolaki poznały krótką historię powstania pluszowego misia, słuchały bajek o znanych misiach - m.in. Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku. Były znane i lubiane przez dzieci zabawy "Stary niedźwiedź", "Misie dwa", "Jadą misie", tańce z maskotkami. Była ,,Gimnastyka z misiem", ,,Misiowy tor przeszkód", transportowanie ,,miodu" w kubeczku z użyciem rękawicy kuchennej, wspólne rysowanie portretu, a w młodszych grupach kolorowanie obrazków misiów. Wszyscy chętnie brali udział w zadaniach proponowanych przez kolorowe misie (układanie misiów według wzoru, segregowanie kolorowych misiów, przeliczanie, itp.). Dzieci z grupy Sowy wykonały rysunki swoich przytulanek, stworzyły wspaniałą wystawę prac i nauczyły się wierszyka o misiu. Nie obyło się bez "Sto lat" dla misiów. :D W grupie Stokrotek i Biedronek uroczystość zakończyła się wręczeniem dzieciom medali "Przyjaciel Misia".

Przedszkolaki były szczęśliwe, że tego dnia w przedszkolu towarzyszyły im ulubione maskotki. Zabawa była doskonała! Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

miś jag1

miś jag2

miś jag3

miś sto1

miś bie1

miś bie2

miś sowy1

miś sowy2

Informacje kontaktowe

Przedszkole Samorządowe w Libertowie

ul. Św. Brata Alberta 3
30-444 Libertów

tel: 12 270 30 44
e-mail: pslibertow@mogilany.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 12 270 30 44

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony