Kącik PPP - Przedszkole Samorządowe w Libertowie

Przydatne strony internetowe z ćwiczeniami logopedycznymi i edukacyjnymi

Prezentujemy zestawienie ciekawych portali edukacyjnych dla dzieci. Dają one dostęp do ogromnej ilości treści do zabawy i nauki. Oferują zarówno gry online jak i karty pracy do samodzielnego wydrukowania. Zapraszamy do inspirowania się pomysłami!

Czym się kierować, wybierając bajki dla najmłodszych?

Dla jednych – najgorszy wróg, dla drugich – długo wyczekiwany moment wytchnienia i chwila, by móc napić się ciepłej kawy albo ogarnąć domowe zaległości. Czas ekranowy to temat, który budzi wiele emocji i jeszcze więcej wątpliwości. Czym się kierować przy wyborze bajek dla dzieci? Na co zwracać uwagę? Oto nasze rekomendacje sprawdzonych bajek i filmów dla dzieci dostępnych w serwisach streamingowych.

Mamo, tato, zadbaj o mój mózg!

Urządzenia ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element życia dzieci i młodzieży oraz życia rodzinnego. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Dlatego ważne, żebyśmy kontrolowali korzystanie z ekranów w domu. 

Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Przemijanie, śmierć, żałoba to jedne z najtrudniejszych, ale nieodłączne i nieuniknione elementy życia zarówno dorosłych, jak i dzieci. Kiedy powiedzieć, że śmierć to nieodwracalne zjawisko, nie jest snem, ani chwilowym wyjazdem do innego miasta? Jak przekazać dziecku informację o tym, że ten, którego się kochało, który był mu bliski – odszedł bezpowrotnie?

Naucz dziecko rozpoznawać złość

Złość jest jedną z najbardziej nielubianych emocji. Wielu z nas najchętniej by ją wyeliminowało. Często (niesłusznie!) uznawana jest  za emocję złą, taką którą powinno się tłumić lub ukrywać, bo przecież „grzeczne dzieci się nie złoszczą”, a ponadto „złość piękności szkodzi”. Bardzo często kojarzona jest z agresją i z gwałtownymi wybuchami, które są trudne zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Nic bardziej mylnego.

Ćwiczenia oddechowe dla dzieci

Celem ćwiczeń oddechowych jest wsparcie nauki mówienia, a także pomoc w regulacji emocji. Oddychanie jest przecież naszą najbardziej naturalną czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia.

Informacje kontaktowe

Przedszkole Samorządowe w Libertowie

ul. Św. Brata Alberta 3
30-444 Libertów

tel: 12 270 30 44
e-mail: pslibertow@mogilany.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 12 270 30 44

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony