Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski przyjęła konwencję, gwarantującą wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. „Konwencja o prawach dziecka” ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju.

Na pamiątkę tego wydarzenia co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

20231120 082405

Dzieci z naszego przedszkola obchodziły go w ramach akcji organizowanej przez UNICEF. Z tej okazji, miały przyjść ubrane na niebiesko, bądź mieć na sobie element koloru niebieskiego. 

Przedszkolaki wysłuchały wiersza M. Brykczyńskiego ,,O prawach dziecka", poznały swoje prawa ale i obowiazki, kolorowały wybrane ilustracje. Dzieci z grupy Sowy nauczyły się rymowanki  pt. ,,Mały człowiek" oraz obejrzały film edukacyjny ,,Wszyscy mamy prawa"Przedszkolaki wiedzą już, że mają m.in. prawo do radości, uśmiechu, zabawy, nauki, odpoczynku i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Podsumowaniem zajęć było odbijanie ręki maczanej w niebieskiej farbie na plakacie z prawami dzieci, jako znak, że wszyscy z tymi prawami się zgadzamy i będziemy je respektować.

#WorldChildrensDay #unicefpoland

prawa dziecka misie

prawa jag

prawa stokr

prawa biedr

prawa1

UNICEF

Informacje kontaktowe

Przedszkole Samorządowe w Libertowie

ul. Św. Brata Alberta 3
30-444 Libertów

tel: 12 270 30 44
e-mail: pslibertow@mogilany.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 12 270 30 44

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony