Spotkanie Wielkanocne 2024

W środę 27 marca w świątecznej atmosferze, wszystkie przedszkolaki spotkały się podczas tradycyjnego Spotkania Wielkanocnego. Tą wyjątkową uroczystość pod czujnym okiem wychowawczyń, przygotowały w tym roku dzieci z grupy Biedronki.

Mali artyści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali dla zaproszonych gości i wszystkich dzieci w przedszkolu program wiosenno - świąteczny pt. "Wielkanocny poranek" odkrywając przy tym swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie. Dzieci na scenie nie szczędziły wysiłku, co w połączeniu z ich talentem zaowocowało wspaniałym rezultatem. Publiczność miała okazję poznać lub przypomnieć sobie zwyczaje i obrzędy związane ze świętami wielkanocnymi. Jak przekonywali nasi mali aktorzy „Wielkanoc to czas radości…” i dokładnie w takim nastroju zaprezentowali przygotowywany występ. Sympatyczne Kurki, Zajączki oraz Baranki wprowadziły dzieci w klimat przedświąteczny. Dużo radości i śmiechu sprawili dyngusiarze, którzy oblewali dzieci wodą. Na koniec Aurelia - zwyciężczyni II-go Gminnego Konkursu Piosenki "Wiosno, ach to Ty", zaśpiewała piosenkę o Wiosnie.

Po programie artystycznym odbył się uroczysty świąteczny obiad. Każdy przedszkolak otrzymywał od „zajączka" czekoladowe upominki do koszyczka wielkanocnego.

Dzieci z grupy Jagódki udały sie do przedszkolnego ogrodu w poszukiwaniu czekoladowych jajeczek ukrytych przez zajączka.

WESOŁEGO ALLELUJA!!

wielkanoc1