Zajęcia zorganizowane przez Biblotekę Pedagogiczną w Skawinie

27 lutego w grupach Misie, Jagódki i Stokrotki oraz 28 lutego w grupach Biedronki i Sowy odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie. 

Pierwszego dnia dzieci z grupy Misie wysłuchały historię Davida Mellinga pt. „Kochamy cię, Misiu Tulisiu”, natomiast dzieci z grupy Jagódki i Stokrotki zapoznały się z opowiastkami z książek „Uczuciometr Inspektora Krokodyla” Susann Isern i „Basia. Wielka księga o uczuciach” Zofii Staneckiej. Następnie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach z elementami integracji sensorycznej.

biblioterapia misie

bibliotekoterapia jagody

Następnego dnia dzieci ze starszych grup, wzięły udział w zajęciach biblioterapeutycznych pn. „Poznajemy emocje z Kolorowym Potworem”. Starszaki wysłuchały historii „Kolorowego Potwora” Anny Llenas Wydawnictwa Mamania; dzięki czemu poznały podstawowe emocje, po czym wzięły udział w kilku aktywnościach i zabawach z elementami integracji sensorycznej, m.in. posegregowały emocje Kolorowego Potwora do odpowiednich słoików oraz uporządkowały „MIŁOŚĆ” w żelowym woreczku sensorycznym. 

bibliotekoterapia sowy

Informacje kontaktowe

Przedszkole Samorządowe w Libertowie

ul. Św. Brata Alberta 3
30-444 Libertów

tel: 12 270 30 44
e-mail: pslibertow@mogilany.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 12 270 30 44

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony