Spotkanie Bożonarodzeniowe

15 grudnia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Libertowie odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe.

00

W świąteczny nastrój wprowadziły nas przedszkolaki z grupy Sowy, które pod okiem wychowawczyń – pani Marioli i pani Małgorzaty - przygotowały przepiękne widowisko pt. „Jasełka w Aniołkowie”. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami. To czas, kiedy w szczególny sposób dzielimy się z innymi serdecznością i miłością.

W naszym przedszkolu, a w szczególności w grupie Sówek, okres poprzedzający ten magiczny czas był niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Ku uciesze swoich bliskich w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Cudownie odegrały swoje role, począwszy od sprzątających aniołków, które wniosły w przedstawieniu wiele radości, pasterzy tańczących i bawiących się na śniegu, gospodyń odsyłających Maryję i Józefa „z kwitkiem”, królów, którym aniołek pomógł dotrzeć do stajenki, aż po głównych bohaterów Świętej Rodziny, którzy w przejmujący sposób przedstawiły wędrówkę i poszukiwanie noclegu. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu, dzieci z każdej z grup zaśpiewały przygotowaną pastorałkę lub kolędę. Na koniec, przedszkolaki, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z tańca zaprezentowały przygotowany układ choreograficzny.

Podczas spotkania odbył się kiermasz, na którym można było zakupić przygotowane przez nasze przedszkolaki i ich rodziców ozdoby oraz skorzystać ze stoisk, na których można było np. posmakować smalcu lub przygotowanych przez chętnych rodziców ciast.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego wydarzenia w naszym przedszkolu. Dziękujemy:

- pani mgr Agacie Górak-Suder – dyrektor Szkoły Podstawowej w Liberowie, za udostępnienie sali gimnastycznej

- gościom przybyłym na uroczystość m.in. panu wójtowi Piotrowi Piotrowskiemu, pani sołtys Agnieszce Gorgosz, panu radnemu Markowi Pałce, pani wicedyrektor ZSP nr 17 w Krakowie Annie Żurad

- rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie całego przedsięwzięcia

- wszystkim, którzy wsparli nasze przedszkole finansowo dokładając „cegiełkę”, byśmy mogli dalej się rozwijać

- oraz oczywiście małym artystom, którym należą się wielkie pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje, wzajemne spotkania i rozmowy, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

0

001