Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W związku z obchodzonym we wrześniu Światowym Dniem Pierwszej Pomocy, grupy: STOKROTKI i BIEDRONKI uczestniczyły w spotkaniu z lekarzem - Panem Konradem Lisickim oraz jego asystentką Panią Karoliną Lisicką, rodzicami dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.
Pan Doktor opowiadał o swojej pracy oraz odpowiadał na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Starszaki miały możliwość obejrzenia prawdziwego sprzętu medycznego potrzebnego przy badaniu: stetoskopu, otoskopu czy ciśnieniomierza. Dzieci dowiedziały się również, co należy robić, aby być zdrowym, czyli  prawidłowo się odżywiać, korzystać z ruchu na świeżym powietrzu, uprawiać sport oraz dbać o czystość i higienę osobistą. Największe wrażenie zrobił na przedszkolakach przenośny aparat ultrasonograficzny, dzięki któremu mogły zobaczyć, jak bije serce człowieka. Pan Doktor zaprezentował również Stokrotkom i Biedronkom wyposażenie apteczki samochodowej i wyjaśnił, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności czy złamania kończyny. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Po spotkaniu dzieci samodzielnie wykonały swoją apteczkę pierwszej pomocy, wklejając do środka kartki obrazki przedstawiające  rzeczy, które powinny się w niej znajdować. Dziękujemy Panu Konradowi za przekazanie dzieciakom  cennej wiedzy, a może nawet zachęcenie niektórych przedszkolaków do zostania w przyszłości lekarzem. Zapraszamy kolejnych Rodziców do dalszej współpracy z naszym przedszkolem.