Wycieczka do Krakowskiej Filharmonii - grupa Biedronki

20 listopada dzieci z grupy Biedronki wybrały sie na wycieczkę do Krakowskiej Filharmonii im. K. Szymanowskiego na spektakl Bajki Muzyką Pisane A. Fredry pt. „Źabki”.

Nasze przedszkolaki zapoznały się z miejscem kultury i sztuki. Z bliska obejrzały przedstawienie pokazujące historię żabek - zawodniczek Klubu Sportowego, które musiały stawić czoło potężnemu przeciwnikowi, chcącemu zburzyć ich stadion. Świadkiem tych zmagań jest hrabia Fredro, który wciąga widownię we wspólną zabawę pełną humoru i poezji. Dzieci z bliska poznały brzmienie perkusji i fortepianu, oraz usłyszały różne dźwięki płynące z instrumentów również tych mniej znanych. Po spektaklu Biedronki miały możliwość przywitania  się z artystami i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Było to nowe doświadczenie, gdyż większość dzieci byłą w filharmonii po raz pierwszy.

filharmonia1

filharmonia2